Risk ve Uyumluluk

Güvenlik duvarı kural analiz ve konfigürasyon yönetimi Servisleri, kurum bünyesinde kullanılan firewall’lar, router’lar, VPN Çözümleri ve ilgili diğer cihazlar üzerinde yer alan güvenlik politikalarının yönetilmesine ve yanlış kurallar nedeniyle oluşabilecek güvenlik açıklarının önlenmesine imkan sağlar. Yoğun işgücü harcanarak yapılması gereken ve hataya açık olan kontrol süreçlerini otomatize ederek, ağ güvenlik politikanızı kolaylıkla uygulamanıza yardımcı olur.

Tedarik zinciri saldırılar kurumların ciddi bir problemi haline gelmiştir. Özellikle şirketlerin çalıştıkları üçüncü parti kurumların risk yönetimini yapabilmek önemli bir konu başlığı haline gelmiştir.

Dosya sistemlerine yetkisiz erişip, dosyaları değiştiren, silen ya da farklı amaçlar için yeni dosya ekleyen saldırganları ya da kullanıcıları tespit etmek için işletim sistemi klasörlerini bütünlüğünü ve değişikliklerini izlemek gerekmektedir. Ayrıca kritik dosyaların, log dosyalarının, uygulama ayarlarını barındıran dosyaların değişikliğini de anlık, günlük veya haftalık olarak izleyebilmektedir.

Bilgi güvenliği sadece BT Güvenliğinde çalışan personelin sorumluluğu değildir. Kurum veya organizasyonlar bilgi güvenliği farkındalığını tüm çalışanların sorumluluğu haline getirebilmelidir. Güvenlik Farkındalığı platformları; düzenli yapılan oltalama kampanyaları ile kurum personelinin farkındalığını arttırmanın yanı sıra düzenli ve takip edilebilen çalışanlara yönelik bilgi güvenliği eğitimleri yaparak Bilgi Güvenliği ekibinin limitli kaynağını optimize edebilmektedir.